Meditace očima dítěte

Víte, jak vnímá život dítě?

Objevuje, hraje si, prostě je. 

TADY A TEĎ

Pojďme si vzpomenout na období, kdy i vy jste byli dětmi. Uměly jste jen tak být. Nemusely jste upadat do metidativního stavu někde v izolaci vlastního prožitku. Nemusely jste se odosobňovat od sebe a hledat ve vlastním tichu. Prostě jste byly a objevovaly jste svět.

Pojďme se společně vrátit do vašeho dětství 

Možná vám běhá hlavou, proč vás chci dovést do stavu vašeho dětství. Můžete si myslet, že jsem divná, když vy už přece umíte meditovat. A taky třeba neumíte a nechápete, jak vám pomůže se vrátit do děství.

Mám k tomu své důvody

Víc jak deset let pomáhám lidem najít jejich vnitřní rovnováhu. Jsem svědkem jednoho extrému. Mnoho lidí medituje, ve stavu meditace se jim líbí. Praktikují denně a v meditaci zažívají krásné věci. V reálném životě ale takové krásné věci nemají. Zlobí se na život a ten jen přežívají. Utíkají k meditaci, do toho krásného, i když iluzorního světa. A ten chtějí zažívat co nejvíc. Život, který žijí ve své realitě se jim nelíbí. 

Dostala jsem kdysi nápovědu a od té doby já sama používám

a vedu ostatní k vědomé meditaci v přímém, reálném vidění tohoto světa.

 

V čem je meditace očima dítěte jiná? 

  • Jste v bdělém stavu
  • Díváte se na svět svýma očima
  • Neodcházíte do svého vnitřního světa
  • Jste tady a teď jednoduše a velmi rychle
  • Můžete praktikovat kdekoliv, v práci, doma, na výletě, při rodinné oslavě
  • Zabere jen pár chvil
  • Nikdo si nevšimne, že máte chvilku jen pro sebe
  • Načerpáte sílu a vnitřní klid 
  • Vypnete hlavu a prostě jen jste
  • Je to velmi jednoduchý proces

Jak se můžete naučit se sebou pracovat?

Chcete získat pro váš život nástroj, který budete moci použít v každodenním životě? Chcete si umět pomoci tam, kde jste vždy byli naprosto bezradní?

Využijte chystané online kurzy:

 

 

Když jsem Jarušku a Metodu JIH poznala, nevěděla jsem si se svým životem vůbec rady a to po všech stránkách – zdraví, rodina, vztah s partnerem, vztah sama k sobě….. vše bylo v troskách a já vůbec netušila, odkud začít, aby se můj život aspoň zdánlivě podobal tomu, jaký jsem si ho vysnila. Kdykoli jsem Jarušku žádala o pomoc při záležitostech, ve kterých jsem se necítila dobře a marně hledala řešení, jak ze situace ven, vždy jsme se po konzultaci s ní dočkala velké úlevy. Díky jejím životním zkušenostem, díky jejímu láskyplnému přístupu pomocí Metody JIH, díky její ochotě vždy podat pomocnou ruku, mi začalo docházet, že můj život si tvořím sama svými myšlenkami. Ohromnou inspirací mi byla, je a bude v jejím přístupu k životu – - že z krásných zážitků a zkušeností mám čerpat sílu a motivaci jít dál a nespokojovat se s málem - že z omylů a nepříjemných situací si mám vzít ponaučení, poděkovat za zkušenost, poučit se a začít znovu a lépe - že zdoláním jedné překážky cesta nekončí, ale naopak se otvírá mnoho dalších - že vztah s partnerem vždy vypovídá o vztahu, jaký mám já sama se sebou - je mi příkladem, jak fungovat v partnerském vztahu a oceňovat na tom druhém jeho snahu a klady a ne se jen soustředit na to, jaký není a měl by podle mě být, co dělá špatně a co naopak vůbec… Mohla bych tu sepsat opravdu hodně dlouhý seznam, v čem mi Jaruška pomohla, ale především jí děkuji bez nadsázky za svůj život – minimálně v té míře, že kdykoli jsem byla bezradná a zoufalá, kladla mi na srdce, že na každou situaci vždy existuje řešení a tím se neskutečně kvalita mého života zlepšila, uzdravila a zjednodušila. Další nemalou pomoc mi poskytla při řešení problémů s mým partnerem. Nerozuměli jsme si, hádali se, každý jsme byli na úplně jiné rovině a názorově jsme se totálně míjeli. Každý den jsem se potýkala s myšlenkou, zda to takto dál držet nebo se rozejít. Jaruška mi vždy jako příklad dávala sebe a svého muže. Jak ani u nich to mnohdy nebylo na růžích vystlané, jak i oni si procházeli různými vlnami sblížení a odcizení, ale přesto i po tolika letech jsou spolu a víc a víc se vzájemně poznávají, respektují, milují a umějí si říkat pravdu do očí bez hraní zbytečných her a očekávání, co ten druhý na to. S partnerem jsme spolu stále a naše vzájemná komunikace a pocity, jaké jeden z druhého máme, jak se ve vztahu oba cítíme, co k sobě cítíme, co společně plánujeme a řešíme... se mnohonásobně zlepšily.
Lucka KouparováJedinečné šperky Lucie Kouparová, Kouč metody JIH, Lektor Tradiční čínské medicíny

Metoda JIH® je špičkou v osobním rozvoji a navrací člověka do jeho nejlepší verze života a učí ho s ní vědomě a jednoduše pracovat.