Jarka Matušková

Metodou JIH® podporuji:

 • Tvůj osobní rozvoj a prosperitu Tvého života
 • Obnovuji byznys a tvou víru v úspěch
 • Tvoje nové možnosti i tam, kde už je nevidíš

Pomohu ti najít smysl života

Pomohu ti najít  vnitřní sílu a nový pohled na život.
Osvobodíš se od zátěže, která ti nedává úlevu a zrušíme koloběh stále se opakujících situací. Tvoje proměna zasadí smrtelnou ránu nešťastnému životu a ty si konečně dokážeš přiznat, že máš právo na lepší a krásnější život.


Co ode mě můžeš očekávat?

 • mou podporu
 • objevení svého skutečného "Já"
 • poznání, že všechno je ve tvých rukou
 • pochopíš princip Vědomého tvoření vlastní reality
 • už si nebudeš vědomě ubližovat

Co ode mě nemůžeš očekávat?

 • že se tvůj život stane bez tebe
 • že to za tebe odžiji
 • že ti budu mazat med kolem pusy pro tvůj dobrý pocit
 • zapomeň na ezoterickou omáčku
 • neočekávej milosrdnou lež, ani pozlátka, aby tě to nebolelo

Jak pracuji?

Jednám přímo, nebuduji tvé iluze.
Odkrývám to, co tě brzdí a to také "rovnám" pro tvou klidnější a vědomou cestu.

Získáš mnoho času tím, že budeme pracovat přímo, nepotřebujeme milosrdné okliky. Tvůj život se změní a ty zjistíš, kolik možností a potenciálu v sobě máš.

Jsem autorkou jedinečné terapeutické metody JIH®

Pracuji s emocemi, řeším vše z pohledu celé linie času.
Vstupuji do dávné minulosti a odkrývám nesoulad v budoucnu. Vše se děje skrze mé vnímání tvé energie a v realitě přítomného okamžiku.

Při práci metodou JIH® se rovnají všechny oblasti tvého života:
vztahy, rodinné i pracovní vazby, soudní spory i pracovní záměry a plány. Vnímáním energií spolehlivě rozpoznám výhodné investice i nevýhodnou spolupráci.

Historie:
Můj život a jak vznikla metoda JIH®?

Příběh metody JIH® vám povyprávím z pohledu mého vlastního života

Mé dětství vůbec nebylo ideální

Narodila jsem se jako prostřední dítě do rodiny, ve které hlavní slovo měl můj tatínek. Byl velice schopný ve svém rebelství a neústupný v rozhodnutí posilovat svůj život v místní hospodě. Naše rodina patřila díky tomu mezi rodiny nepřizpůsobivé. Bydleli jsme na kraji vesnice, v bytě, který neměl ani základní sociální vybavení. Maminka jezdila do Prahy pracovat, aby zabezpečila rodinu a tatínek odpoledne, co odpoledne, přímo z autobusu vstupoval do dveří místní hospody a domů se vracel až pozdě v noci.

V mých 15 letech maminka dostala práci i s bytem v Praze. Přestěhovali jsme se do novostavby na sídlišti. Uauuu. Pro mě nový svět. Obrovské město, autobusy, metro, telefonní budky. Pro dospívající slečnu něco neuvěřitelného.

Konečně došlo k rozvodu rodičů, ale i potom s námi tatínek bydlel v jednom bytě. Ještě mnoho dalších let jsem zažívala trauma, když se v panelovém domě ozval zvuk odemykání dveří pozdě večer. Bylo mnoho situací, které vyžadovaly zásah lékařů a policie, pokusy o sebevraždu tatínka byly hodně časté.

Ve svých 20 letech jsem se vdala, narodila se nám dcera a přestěhovali jsme se s manželem do menšího města, kde sloužil jako voják z povolání.

S manželem jsme prošli krachem podnikání

Můj muž naštěstí nepije. Odešel od vojáků, začali jsme podnikat a podařilo se nám zkrachovat. Snažili jsme si situaci řešit prodejem bytu. Situace okolo prodeje se neustále komplikovala a závazky, které jsme měli, se neustále zhoršovaly nátlakem na jejich vyřešení.

Naše situace byla vyhrocená. Snažila jsem se najít řešení, ale vždy, když se možnost řešení našla, situace se ještě víc zkomplikovala. Neměla jsem sílu a byla rozhodnutá si vzít život. Právě v té době jsem se dozvěděla od jedné zákaznice, že "NĚCO" existuje.

Hledala jsem východisko z celé té situace:
začala jsem objevovat svět energií

Nebylo to nějak konkrétní, ale ve svých pocitech jsem vnímala, že tato informace je pro mě tak důležitá, jako kdybych dostala nový život. Od tohoto okamžiku jsem hltala každou informaci, která by mě přivedla k pochopení "toho něčeho", co mi může pomoc, osvobodit, zachránit.

Snažila jsem se na sobě ze všech sil pracovat. Odpouštěla jsem, objevovala jsem nové možnosti, hledala nové řešení, ale stále jsem měla pocit, že se motám v kruhu.

Zjistila jsem, že existují minulé životy

Začala jsem používat pro svojí cestu pomoc skrze kyvadlo a zřejmě jsem aktivovala svůj 7. smysl, ve kterém dostávám díky mé víře čisté informace. Postupně jsem nacházela souvislosti, až jsem se dostala informaci o metodě SRT - Spiritual Response Therapy. Tato technika mě dovedla do možnosti hledat zdroje nepohodlí v minulých životech. Byla jsem v úžasu. Všechno, co jsem žila v tomto životě, jsem nacházela v dobách dávno minulých. Docházelo mi, jak hluboce je člověk ovlivněn situacemi, o kterých vůbec nic neví.

Velmi intenzivně jsem na sobě pracovala několik let. Místo složitých tabulek jsem začala používat písmennou tabulku s kyvadlem a dostávala informace, které ulevovaly mému životu.

Objevovala jsem vnímání reakcí těla

V té době jsem poznala úžasnou ženu, která za mnou přišla pro pomoc a už při prvním setkání jsme spolu našli společnou řeč. Vnímala jsem její důležitost pro mou cestu. Začaly jsme spolupracovat pro vzájemnou úlevu a objevovaly jsme souvislosti života.

Hanka Mokrá v té době měla za sebou studium kraniosakrální terapie a její vnímání reakcí těla bylo pro mě naprosto úžasné. 

Už nebyla potřebná pomoc písmenné tabulky a kyvadla.

Přijaly jsme cestu vnímání skrze pocity a reakce těla. Propojením vnímání reakcí těla a jejich pojmenováním jsme nacházely příčiny nepohodlí.

Nekonečná linie času nám objasňovala nepohodlí a možnou nápravu

Postupně vznikal nový koncept pomoci

Společně jsme budovaly koncept vzájemné pomoci tak, aby docházelo k úlevě a nacházely jsme novou cestu pro láskyplné řešení našich životů, vztahů i hojnosti.

Spolupracovaly jsme vzájemnou pomocí a stále přicházeli lidé, kteří žádali o pomoc. Chtěli se naučit pracovat s energiemi tak, jak je používáme my. Do té doby jsme neměly potřebu pojmenovávat to, co skrze nás probudilo.

Metoda JIH® získala svůj název a ochrannou známku

Bylo tedy potřebné pojmenovat to, co chtěli znát ostatní pro svou vlastní úlevu i pro pomoc druhým. Vznikla tedy metoda JIH® – Jasné Informace Hned vnímáním emocí.

Tato metoda je unikátní tím, že veškeré informace, které jsme společně objevily, přicházely skrze vnímání a cítění, pouhou potřebou poznávat a chápat souvislosti. Nacházely jsme úlevu v každodenním životě pro sebe i pro ostatní.

Vznikly ulevující projekty a škola pro terapeuty metody JIH®

Díky metodě JIH® nalezlo úlevu mnoho lidí. Vzniklo několik projektů, které jsou postupnou cestou pro ty, kteří chtějí umět zacházet se svým životem a žít lásku k sobě a ostatním.

Od roku 2021 Hanička Mokrá zvolila svou další cestu k objevování souvislostí těla. Pracuje stále terapeutickou metodou JIH®, její další aktivity můžete najít jejím webu hankamokra.cz.

Naše vztahy jsou stále velmi přátelské, jen nyní každá rozvíjíme své specifikace.