Cesta k hojnosti: Jak najít bohatství ve svém nitru

Cesta k hojnosti

Dnes bych vám ráda vyprávěla o cestě k hojnosti ve vašem životě. 

Odpradávna nás provází pocit, že hojnosti není nikdy dost. Vždy máme dojem, že by to mohlo být lepší, že musíme vyvinout maximální úsilí, abychom zažili tu pravou hojnost, která nám náleží. Hluboko v sobě totiž cítíme, že je nám předurčena. Už jako děti jsme byli přesvědčeni o její přítomnosti v našem životě, a to zcela oprávněně. V dětství jsme hojnost zažívali bez námahy. Stačilo jen natáhnout ruku nebo si něco přát a v ideálním případě to dostat. Nešlo jen o hmotné věci, ale o všeobecnou péči, která nám byla poskytována, jako například připravené jídlo, když jsme sami ještě neuměli vařit.

Probuzení z dětského snu: Kdy realita neodpovídá očekáváním

Ale potom přišlo probuzení. Stali jsme se dospělými a zjistili, že realita našich snů o dospělosti neodpovídá skutečnosti. Najednou jsme museli řešit každou korunu, hledat přivýdělky a starat se o vlastní bydlení. Toto procitnutí bývá často bolestivé, protože si vzpomínáme na hojnost z dětství a nechápeme, proč ji nyní nemůžeme dosáhnout stejně snadno.

V dnešní době, kdy je běžné, že děti mají nejnovější technologie, si často klademe otázku, jak dosáhnout hojnosti v tom pravém smyslu. Všichni víme, že možností je nekonečně mnoho a že hojnost materiálního světa je všude kolem nás. Ale pravá hojnost začíná a končí uvnitř nás.

Vyhledávání pravé hojnosti ve světě materiálních věcí

Jak tedy nalézt cestu k hojnosti ve svém životě? Klíčem je zbavit se frustrace a negativních emocí, které blokují tok pozitivní energie. Místo toho se musíme naučit důvěřovat a otevřít se možnostem, které nám život nabízí. Hojnost není jen o materiálním bohatství, ale také o vnitřním pocitu spokojenosti a štěstí.

Je důležité si uvědomit, že hojnost v životě není jen o tom, co máme, ale jak se cítíme. Abychom ji mohli plně zažívat, musíme se naučit dát si prostor pro klid a meditaci, umožnit si odpojit od každodenního stresu a zaměřit se na vnitřní klid a důvěru v to, že vesmír nám poskytne vše, co potřebujeme. Je to o otevření se vlastní kreativitě, o poslechu naší vnitřní moudrosti a o tom, dát prostor nápadům a inspiraci přicházet k nám, místo abychom neustále hledali odpovědi ve vnějším světě.

Klíč k hojnosti: Zbavení se negativních emocí a otevření se novým možnostem

Zkrátka, cesta k hojnosti ve vašem životě začíná uvědoměním si, že pravá hojnost přichází zevnitř. Je to o přijetí sebe samých, o učení se důvěřovat procesu života a umožnit si prožívat radost a štěstí bez ohledu na vnější okolnosti. Jedině tak můžeme opravdu zažívat hojnost ve všech jejích podobách.

Pravá hojnost: O vnitřním klidu a naplnění štěstím

Neskutečná láska k nám je alfa a omega veškerého stvoření. Domnívat se, že naše pozornost by měla být zaměřena pouze na to, co vidíme a slyšíme, a že bychom se měli neustále učit od druhých, přijímaje jejich informace jako neporušitelné dogma, je obrovským omylem.

Namísto toho si každý den vyčleňme alespoň malý prostor pro sebe, kde pustíme všechny staré zvyky a rutiny a v tichu, s jasným záměrem, si řekněme: „Potřebuji najít cestu, jak žít můj život.“ A když k nám pak přijde odpověď, nepokoušejme se ji zpochybnit.

Přijetí sebe sama a otevření dveří hojnosti

Jednejme podle ní, opouštějme staré a kráčejme vpřed s nově nalezeným vedením z našeho nitra. Je to způsob, jakým by

chom měli fungovat, protože tím doslova ladíme vibraci našeho života a otevíráme dveře energii, která nás stvořila a která ví mnohem víc, než my sami.

Potřebujeme jenom na okamžik zavřít oči, přestat splétat plány a vyvíjet strategie pro věci, o kterých ve skutečnosti nevíme vůbec nic. Spolehněme se na Boha, na vědomí, že je o nás postaráno. Uvnitř nás je vše již dokonáno.

Zavřít oči a důvěřovat: Prostředník k vnitřnímu božství

Dovolte tomuto vědomí, aby se promítlo do vnějšího světa. Nic totiž nezačíná vnějším světem určujícím, jak se cítíme. Vše začíná u nás, u našeho vnitřního postoje, kterým budujeme a tvoříme naši realitu. Je to přesně naopak.

Vědomí vnitřního Já: Základ pro tvoření vlastní reality

Proto vám radím, najděte si každý den čas jen pro sebe. Opusťte tvrdohlavost a touhu vše měnit podle svého obrazu, podle vašich racionálních úvah. V tichu přijímejte informace, které vás budou posouvat k vašemu božství a hojnosti.

Láskou Jarka

Jarka Matušková
Kouč osobního rozvoje metodou JIH® , autorka metody JIH® Miluji život a propojení fyzického s duchovním směrem do jednoho celku.

Udělej si radost a stáhni si e-book ZDARMA

Přečtí si návod, jak se přiblížit ke svým vysněným cílům a začni dělat jednotlivé kroky třeba ještě dnes.

chci PĚT KROKŮ KE svému ŠTĚSTÍ:

S Tvým svolením Ti budu posílat i posílat i občasné newslettery pro vyladění Tvé energie a informace o všech novinkách a akcích.
Komentáře
  • Vědomý život s Jarkou