Chtěla jsem zahodit svou přirozenost

Zahodit mou přirozenost mi nejde!

Měla jsem pocit, že musím jít jen jedním směrem

Je to zvláštní pocit, když jdete životem a snažíte se najít to správné pro vás a vaše okolí. Ocitla jsem se na takovém rozcestí už mnohokrát, tentokrát jsme šla hop, nebo trop. Jiný by řekl: “ Ode zdi ke zdi!“ Miluji své vlastní objevování a těším se na každý okamžik, který mi ukazuje další oblast, kterou zvládám. Byla jsem se v situaci, kdy jsem zvolila cestu hodnocení a pocitu mého vlastního selhávání.

Jak je to správné v naší přirozenosti?

Jedni říkají, že máme dělat jednu věc a pořádně, druzí říkají, že se máme věnovat několika činnostem. Kde je tedy pravda?

Vyzkoušela jsem si obě verze a za sebe mám jasno. Když jsem se věnovala jedné činnosti, byly chvíle, kdy jsem zažívala marnost a jednotvárnost. Teď se vracím k rozvíjení více činností, protože mi došla jedna zásadní věc. Jedna činnost podporuje a doplňuje tu druhou.

Duchovní rozvoj a tvrdý byznys

Byla jsem na dovolené, kde jsem měla čas hodně přemýšlet a číst si dvě krásné knížky. Vezla jsem sebou dvě i když jsem si při balení říkala, že jsem padlá na hlavu. Stejně nebudu mít čas ani na jednu. Jenomže se to krásně všechno uzpůsobilo tak, že jsem měla času dost a dost. Vnučky byly zlaté, všichni se slunili na plném slunci a cachtali se v bazénu nebo v moři  a já si užívala stínu pod stromy.

Jedna kniha byla o cestě k sobě, druhá byla o byznysu. Přesně jako v životě. Obě jsem si přečetla, obě mi daly hluboký smysl a u obou jsem zažívala hluboké uvědomění.

Jedna mi ukazovala cestu k uvažování každé ženy, druhá mi dávala souvislosti v oblasti on-line marketingu a propojení všech možností tohoto záludného a tajemného světa.

Těšila jsem se z toho, že mohu jen duplikovat

Nějaký čas jsem měla pocit, že musím dát všechno do svého on-line byznysu a aktivity s metodou JIH® dát k ledu. Byla jsem unavená z častého kontaktu s lidmi, kteří ode mě očekávali pomoc. Cítila jsem se přehlcená a tlačená k zemi potřebou ostatních cítit mou podporu a jejich očekáváním. V byznysu mi vyhovovala realita, kdy jsem nemusela nic vymýšlet, budovat strategie a projekty, protože už bylo vše vybudováno a já mohla jen duplikovat.

Jenomže během dvou let se ukázalo, že i v byznysu jsem mnohokrát musela budovat strategie a projekty pro zaškolování a duplikaci. Místo obyčejné duplikace jsem se velmi často ocitala v beznaději a v pocitu, že jsem na to sama.

Na dovolené mi to došlo

Dala jsem k ledu obrovský projekt, kterému jsem se věnovala mnoho let. Vznikla jedinečnost v podobě metody JIH® a díky ní mnoho dalších podpůrných kurzů a podpory pro klienty. Dala jsem do života dva on-line kurzy, napsala několik e-booků, postavila kurzy pro postupné osvojování si metody JIH® lidmi, kteří chtěli posunout svůj život.

Projekt za který by se nemusel nikdo stydět, jsem odložila a začala budovat nový obor, ve kterém jsem byla naprostý nováček. I v něm jsem vybudovala díky pevným vazbám s lidmi z JIHu krásné posty a úspěch, který buduji stále dál. Jenomže mi došlo, že pro jedno nechci zatracovat druhé.

Dívala jsem se do moře a docházelo mi, že vše se doplňuje

Vrátila se mi chuť dál rozvíjet projekty JIHu, zároveň se těším na další rozvoj mého byznysu v tianDe. Přišla jsem na to, že se chci víc a víc těšit právě z té dokonalé souhry obou aktivit. Přijala jsem možnost nechat si pomáhat lidmi, kteří ví o byznysu mnohem víc než já. Pochopila jsem, že je na čase budovat krásné vazby a rozvíjet dva tak podobné záměry společně.

Bez osobního rozvoje rostoucí  byznys nevybudujete

Můj duchovní růst mě naučil se nevzdávat. Přijala jsem cestu rovného jednání, upřímnosti a schopnosti nalévat si čistého vína. Naučila jsem se každodennosti, vytrvalosti a vzdala jsem se očekávání a hledání viníků někde venku. Vím, že bez mé aktivity se toho moc nestane a že já jsem hybatel svého života.

Vrátila jsem se ke své přirozenosti a buduji oba své záměry

Jsem si naprosto jistá, že mě čeká obrovské množství práce. Vím, že to nebude lehké a také si uvědomuji, že velmi často budu muset překračovat svou zónu pohodlí. Dala jsem si závazek! Jeden rok plný aktivit, jeden rok plného nasazení, bez odkládání a hodnocení.

Uvidíme za rok, kde se budou obě verze mého života nacházet. Věřím, že minimálně budu mít hodně nových zkušeností.

Přeji vám krásné tvoření vašeho krásného života 🙂

 

 

 

 

Jarka Matušková
Kouč osobního rozvoje metodou JIH® , autorka metody JIH® Miluji život a propojení fyzického s duchovním směrem do jednoho celku.

Udělej si radost a stáhni si e-book ZDARMA

Přečtí si návod, jak se přiblížit ke svým vysněným cílům a začni dělat jednotlivé kroky třeba ještě dnes.

chci PĚT KROKŮ KE svému ŠTĚSTÍ:

S Tvým svolením Ti budu posílat i posílat i občasné newslettery pro vyladění Tvé energie a informace o všech novinkách a akcích.
Komentáře
  • Vědomý život s Jarkou