Jak mi došlo, že se honím za svou vlastní blbostí!

Když blbost, tak blbost, a že si tu svou umím pořádně užít!

Víc než deset let pracuji na sobě a je to hodně intenzivní práce. Věnuji svému vlastnímu nalezení sebe každý den, vlastně dnes nedokážu bez svého vlastního vědomého života žít. Když přestanu být bdělá, nastupuje tak silné nepohodlí, že se pokorně vracím zpátky k sobě.

Podzim loňského byl pro mne hodně zásadní. Pochopila jsem, že prostě potřebuji něco udělat proto, aby bylo komu předávat znalosti a zkušenosti, které jsem za dobu objevování sebe prožila.

Učte se od odborníků!  shops-1014038_1920

Tahle věta mi běhala hlavou celý loňský rok. Otevřeli jsme Centrum v Praze a já jsem chtěla dát světu vědět, že jsme tady a máme co nabídnout. Hledala jsem možnosti a objevovala nový svět reklamy a všeho kolem ní. Když se mě zeptáte na cenu reklamy na tramvaji, v metru, v autobuse, řeknu vám jí. Když se mě zeptáte na možnosti polepu aut, řeknu vám, kde je to dobré.

Hledala jsem možnosti a nezastavila jsem se před ničím.

Oslovila jsem pro pomoc Romana Hassmanna, velice vlivného, schopného, movitého a uznávaného muže v MLM světě. Sešla jsem se s Karlem Bauerem, mužem, který má zkušenosti ve svých firmách a je zvyklý propragovat to,  co dělá. Byla jsem se zeptat na možnosti propagace toho, co nabízím  u Jana Matlacha, známé osobnosti ve světě výroby filmů, který dostal Zlatého lva za své střihačské umění. Oslovila jsem Vladislava Hrona, chtěla jsem vědět, jestli je pro mne průchozí oblast rádia. Psala jsem jeden rok články do časopisu Sféra, každý měsíc dvě stránky.

Dozvěděla jsem se, že nejlepší reklama je osobní doporučení.

Jasný, ale tak to bylo v mé práci do loňského roku, ale lidé využívají i další možnosti informací o možné pomoci. Dnes je v kurzu on-line svět. Když si sednete do kavárny a rozhlédnete se kolem, z deseti návštěvníků  osm má před očima svůj mega nadupaný telefon a roluje ve vyhledavačích, na Facebooku a tam si sdílí své zkušenosti. Pochopila jsem, že osobní doporučení je v pořádku, ale je k tomu potřeba využívat i on-line možnosti. Tam si lidé povídají a tam také hledají pomoc.

Vůbec jsem si nedovedla představit, jak by to mohlo fungovat pro mne, pro mou oblast toho, co dělám. Jasně, že jsem měla a mám webové stránky, ale věděla jsem, že  nemám moc valný úspěch.

Po anabázi informací o osobním doporučení a otázek typu “ A co když se vám na Školu života přihlásí tisíc lidí, budeš je schopná obhospodařit?“, přicházela na řadu beznaděj. No super, jasně že bychom zvládli takové množství uchazečů, nejsem na to sama, tak proč ne! Jenomže tato otázka přicházela v okamžiku, kdy se mi na Školu hlásili dva lidé! Je hrůza, když umíte pomoci člověku z těžké nemoci, firmu vyvedete z tenat propadu a díky tomu, co umíte je v plusových číslech, ale NEMÁTE to komu říct a hlavně komu předat.

To jsem vážně tak neschopná, blbá a k ničemu?pc zezadu

Jenomže to bych nesměla být já. Život mě naučil to nevzdávat. Od září jsem zasedla ke svému noťásku a šla do akce. Připadala jsem si jako naprostý trotl, protože nejsem vystudovaný ajťák, je mi padesát a internetový svět znám jako bohapustý uživatel. Nastoupila jsem do procesu objevování. Osahávala jsem si „hejblátka“ možností v textech na webových stránkách, učila jsem se on-line svět z on-line kurzů. Vstávala jsem ve čtyři ráno a hltala informace.

Naučila jsem se chápat strukturu FB, You Tube, Twitteru, Smartemailingu, kampaní, Blogů. Připadala jsem si jako úplný magor, který je vyjevený z toho tajuplného a nehmatatelného světa. Potom mi to došlo! Vždyť je to stejný svět, jako ten můj, ten duchovní! Byla to obrovská úleva. Uviděla jsem ta „hejblátka“ nově, po svém a začala do toho jít intuicí.

Natočte video! Potřebujete to, to, to….director-1019938_1920

Sedla jsem a natočila video. Až jednou budu vyprávět, jak a za jakých podmínek, potom už nikdy nikdo nebude mít možnost to házet na nedostatečné vybavení. Dívala jsem se, jaké mi chodí maily od profíků on-line světa a hledala aspekty, které k tomu používají. Dívala jsem se na posloupnost, na to, jak mají své kurzy postavené, jaké využívají koncepty…. a  v prosinci jsem spustila svůj PRVNÍ ON-LINE KURZ. Prostě jsem se rozhodla! Koupila jsem si kurz, ve kterém profík říkal, že ho dal do života během jednoho jediného týdne!

Super, když on týden, tak já dva!

Dala jsem to, byla to šílenost, můj skorozeťák ze mně šílel. Neposuzovala jsem, jaké to bude, vypla jsem receptor na posuzování. Kurz se prodával i když byl čas Vánoc. A já? Byla jsem šťasná jako blecha. Překonala jsem sebe na všech možných úrovních! Stálo to hodně úsilí, ale můj život se dokonale prolnul s on-line světem. Už to nebyla černá můra, pochopila jsem, že je to jen a jen o mně, že chci vědět o tom tajemném světě mnohem víc.

Velikonoční sobotu jsem byla na kurzu o prodeji čehokoliv a kdekoliv po Skype.

Zajímalo mě to, protože poskytuji mnoho konzultací a terapií metodou J.I.H® po telefonu, mám i aktivitu „Videem k životu“, kdy využívám možnosti terapii zaznamenat na video a záznam poslat klientovi. Neznalá technických možností jsem si malinko zavařila, protože přenos nahraného videa až ke klientovi mi zabere asi 8x delší čas, než samotná nahrávka :o)) Prostě objevuji své možnosti v tom tajemném a při tom tak využívaném světě.

Seděla jsem na kurzu a poslouchala o tom, jak je důležité zacílit svou propagaci na úzkou skupinu, také potřebuji vědět, kdo jsem a co předávám. Dozvěděla jsem se další využití Facebooku, jak propagovat, jak mít správně postavené webové stránky. Super bylo to, že jsem se neztrácela v informacích, věděla jsem o čem je řeč, orientovala jsem se v tom celém zmatku nových věcí. Jela jsem domů s pocitem, že musím nějak jasně zacílit, vyselektovat, vystředit….

K ránu mi to došlo!

Vždyť já pořád hledám to, co mám před nosem, to, co už jsem dávno vytvořila, to, o co se opírá celá moje dvanáctiletá zkušenost!terapie

Sakraaaaa, já to prostě neviděla!

Všechno, naprosto všechno, co lidem nabízím je opřeno o jedinečnou, skvělou techniku. O tu, která mi zachránila život. Dala mi svobodu a dává jí všem mým klientům. Je obsažena ve všech projektech, které jsem kdy dala do života. Tak dlouho jsme si lámaly hlavu, jak jí pojmenujeme, jak že se ta technika má jmenovat a dokonce jí učíme i další lidi. A já blbka kroužím kolem ní, jako kdyby neměla hodnotu, jako kdyby naše zkušenosti s ní byly nic.

Ve všem, co dělám, všechny mé projekty, všechna zázračná uzdravení klientů, všechny úspěchy firem v jejich hojnosti, ve všech on-line aktivitách, hraje hlavní a neměnnou úlohu METODA J.I.H®

Jsme tři, které jí daly život, spolu se mnou  i  Hanka MokráIrenka Brejchová. Každá jsem dala svůj díl, své poznání a díky tomu je metoda J.I.H® jedinečná a komlexní, živá a stále se vyvíjí.

A tak jsem dnešním dnem přestala hledat, co ještě mám udělat a přistoupila jsem na to, že UŽ TO VŠECHNO JE VYTVOŘENÉ a další přijde, když budu mít chuť si dál tvořit. Jdu si zaslouženě užívat klidu a možností on-line světa a děkuji za to, že  já sama jsem pochopila, že už není potřeba se honit za něčím, co už mám dávno v ruce!

Opouštím roli blbkyně a jdu si užívat život JUPÍ :o)

Holt se to stává, že to, co máme u nosu prostě nevidíme :o))

 

 

 

 

 

 

 

Jarka Matušková
Kouč osobního rozvoje metodou JIH® , autorka metody JIH® Miluji život a propojení fyzického s duchovním směrem do jednoho celku.

Udělej si radost a stáhni si e-book ZDARMA

Přečtí si návod, jak se přiblížit ke svým vysněným cílům a začni dělat jednotlivé kroky třeba ještě dnes.

chci PĚT KROKŮ KE svému ŠTĚSTÍ:

S Tvým svolením Ti budu posílat i posílat i občasné newslettery pro vyladění Tvé energie a informace o všech novinkách a akcích.
Komentáře
  • Vědomý život s Jarkou