Jak změnit postoje

Opravdu je nutné změnit své vlastní postoje?

Na tuto otázku je zcela jednoznačná odpověď. Jedině změna postojů pomůže změnit život, jeho energii a všechno, co s ním souvisí.

Změna postojů dokáže zázraky. Nemusíte se modlit třikrát denně, ani cestovat na druhý konec světa za poznáním. Ke změně dojde jedině tehdy, když změníte pohled na všechno, co se vám v životě děje.

Už to slyším, jak se ohrazujete:

„Hele, to není o mě, vždyť oni mi udělali takové hnusné věci!“

„Já se tolik snažil, ale nakonec to stejně nevyšlo, následky se se mnou potáhnou po zbytek života!“

„Oni mi nerozumí, vždycky z návštěvy odcházím jako spráskaný pes a je mi z toho týden špatně!“

Ano, máte pravdu, tohle se vám děje. Ruku na srdce, kolikrát dovolujeme druhým, aby se k nám chovali hnusně, neadekvátně. Kolikrát si říkáme, tohle je v pořádku, on je takový. Kolikrát počítáme s tím, že návštěva zase bude hrozná a i když se nám nechce to všechno podstupovat, stejně tam jdeme. Kolikrát…

Jediné, co na to pomáhá je změna úhlu pohledu.

Ubližuje vám něčí chování? Rozhodněte se sami v sobě, že máte kolem sebe lidi, kteří vám rozumí a oceňují to, kdo jste. Ano, ale také se potřebujete rozhodnout vy sami, že chcete na sobě oceňovat všechno, co se vám povedlo. Že vy sami budete vyhledávat na sobě to hezké, to krásné, to vyjímečné. To je základ vašeho života.

Neočekávejte ve vztazích ošklivé věci, těšte se na společný čas. Dívejte se na své milované tak, jak chcete, aby se na vás dívali oni. Láskou. Všímejte si jejich úsměvu, dejte si záměr, že je chcete vnímat láskou. Přestaňte neustále vnímat jejich selhávání – tím ho ještě víc aktivujete a nemůže to být jiné. Dejte jim energii víry, že přijdou na to, co mají změnit. Ne pro vás. Pro ně!

Pamatujete si, když jste byli zamilovaní? Viděli jste na tom druhém to hezké. Imponoval vás svým chováním a nečekali jste nic hrozného, jen obejmutí, jeho oči, jeho hlas, jeho lásku. Přešlo pár let, pár zkušeností, pár třesků. Jak o něm přemýšlíte teď? Že zase přijde pozdě, bude naštvaný, nedonese, nenakoupí, není na něj spolehnutí. I tady máte pravdu. Nemůžete nemít. Zákon přitažlivosti mluví jasně – děje se to, do čeho dáváte svou pozornost a energii. Zkuste na jeden jediný týden vědomě přemýšlet o vašem partnerovi tak, jak chcete, aby se choval k vám a k sobě.

Vyplatí se vám to. Sami budete překvapení, jak se budete k sobě chovat navzájem.

A co výchova dětí?

Další oříšek k rozlousknutí. Milujete je víc, než svůj život. Také potřebujete mít naprostou jistotu, že dělají to, co mají. Věci do školy, všechny úkoly, svačiny, obědy, ty správné kamarády.

Nachystáte všechno, aby nic nezapoměly. Tápete mezi svobodnou výchovou – to je dnešní trend a svou vlastní nespokojeností, že si nikdo ani nevšimne, co všechno zvládáte. Nikdo vám nepomůže, jako kdyby to byla samozřejmost.

Rozdejte úkoly, zapojte děti do chodu domácnosti. Nebojte se, nic se jim nestane. Vysvětlete jim, proč potřebujete pomoc. Berete je jako své parťáky a tak je správné, aby vám pomohly. Není v tom nic, co by je ponižovalo. Jste na stejné lodi, máte stejný cíl – spokojený život a čas pro společné aktivity, pro sdílení, pro záliby každého z vás.

I tady platí jasná zásada vašeho postoje. Jste přesvědčeni, že jedině vy to dokážete udělat správně? Potom vám nikdo pomáhat nebude, ani nemůže. Přece nebude dělat něco, co vy stejně celé opravíte s patřičným komentářem. Máte postoj, že jste na všechno sami? OK, jak je vaším přáním. Zákon přitažlivosti vám splní přesně tento váš postoj. Nezlobte se na ostatní a váš postoj honem rychle změňte! Jak? Jednoduše. Stačí na to rozhodnutí: „Mám kolem sebe skvělé lidi, kteří mi vždy pomůžou a jsme si nazvájem skvělí parťáci!“

Stůjte si za svým rozhodnutím a když vás rozum zase požene naučenou cestou „Jsem na všechno sama!“ Řekněte si pro sebe: „DOST! Mám kolem sebe skvělé lidi a nazvájem si pomáháme.“

Bude to cesta a svá rozhodnutí si budete muset ještě mnohokrát zvědomit, opakovat. Rozum je vychytralý a umí to s vámi, bude vás pokoušet, ukazovat důkazy, že to tak nemůže být. Vy už ale víte své, tak proč se s ním zahazovat, no ne?

Staňme se přáteli na sociálních sítích:

YouTube Jarka Matušková

Instagram Jarka Matušková

Jarka Matušková
Kouč osobního rozvoje metodou JIH® , autorka metody JIH® Miluji život a propojení fyzického s duchovním směrem do jednoho celku.

Udělej si radost a stáhni si e-book ZDARMA

Přečtí si návod, jak se přiblížit ke svým vysněným cílům a začni dělat jednotlivé kroky třeba ještě dnes.

chci PĚT KROKŮ KE svému ŠTĚSTÍ:

S Tvým svolením Ti budu posílat i posílat i občasné newslettery pro vyladění Tvé energie a informace o všech novinkách a akcích.
Komentáře
  • Vědomý život s Jarkou