Je Bali ráj na zemi?

Když jsem začala vnímat díky kusým informacím od lidí, co na Bali žijí, jaké to na tak vzdáleném místě pro nás je, měla jsem pocit, že to je ráj na zemi.

Klidné místo, kde zní zpěv z chrámů, lidé jsou usměvaví a příroda je dokonalost sama.

Když jsme se 1.7.2019 rozhodli s Ivan Matuška na dlouhou dobu přesunout na Bali, začala jsem hledat, jak to vypadá v té krásné zemi, Bohem políbené. Nacházela jsem krásná videa a mnoho úžasných fotek chrámů, krásné a čisté moře.

Pohádka a ráj na zemi.

Tak nějak jsem tušila, že ten ráj má i svá proti, ale nikde jsem nenašla informace. Odevzdala jsem to Bohu a nedělala si iluze, falešné naděje, plány, ani jsem nevařila z vody.

V letadle 11.9.2019 jsem poprvé od našeho rozhodnutí zažívala stísněné pocity. Let byl v pohodě, ale já jsem vnímala tu mou část, kde se objevoval strach, jestli to zvládneme. Bez znalosti řečí, neznalí tamních zvyklostí. Jen dva kufry ( ta úžasná svoboda) a my.

Během velmi krátké doby jsem zjistila, že

➡️Bali si žije svým vlastním životem
➡️doprava má svůj řád, ale pro nás je to hlavolam, úprk a neustálé troubení, úzké silnice a totální nával
➡️naše vesnice v 60letech byly nádherně opravené a nablýskané
➡️nebe tu není azurově modré, ale plné těch bílých mraků a mráčků
➡️lidé tu občas v noci pálí plasty a smrad se nedá vydržet
➡️na motorce dokáže jet i pět lidí, z toho 2 děti a jedno nemluvně v náručí mamky
➡️ceny pro nás blonďáky jsou jiné než pro místní
➡️při opravě čehokoliv i my ženy z Čech kroutíme hlavou, co je všechno možné

To je to, co evropana potká na první dobrou. Valila jsem oči a říkala jsem si: “ Na dovolenou dobrý, ale na rok, dva, tři?“ A jímala mě hrůza a panika.

Jenomže…

Po třech dnech se stalo…

Doběhlo mě….

TO NĚCO….. MĚKKÉ A KULATÉ…..

prostě ENERGIE BALI…

👏NENÁPADNĚ

👏MILE

👏DOKONALE

👏JEDNODUŠE

👏PŘIROZENĚ

Nemám jiné pojmenování než „měkké a kulaté“. Jsem zvyklá na energii rozumu, která je útočná, vlezlá a ostrá, vymezující a dominantní… a u nás všudypřítomná. Aby jí nemusel člověk tolik vnímat a ustávat se v ní, potřebuje hodně prostoru se vracet k sobě. Pracovat na sobě a umět s energií ega a rozumu pracovat.

Tady je to měkké a kulaté

➡️naprostá jednoduchost

Je to tak jednoduché, až se to nechce věřit. Vnímání té jednoduchosti vás vrací do chuti objevovat to, co jsme si jako děti užívaly a jako dospěláci použili jako zákaz a omezení.

➡️nic není problém

Prostě to tady tak je. Tam, kde mozek vymýšlí problém, tady se fakt nechytá. Prostě tady ho nejde vymyslet. Místní na to mají své odůvodnění – „Je to karma, tak to Bůh chtěl!“

➡️mazec, ale s grácií

Pochopila jsem! Na silnici netroubí, protože je štvete, zdržujete a jste absolutní kreténi. Oni troubí, protože VÁS UPOZORŇUJÍ NA TO, ŽE VÁS BUDOU PŘEDJÍŽDĚT! Teda kromě namachrovaných blond svalnatých týpků na silných a hlavně řvoucích terénních motorkách, kteří jsou na Bali místní asi tak, jako já. Za tyhle namachrovance se fakt stydím😌😌

➡️i tady si lidi řeší své životy

I tady vidíte, že jsou ženy smutné a chlapi „mají své dny“. Prostě život. Ani tady není všechno „žůžový“ Děti lezou tam, kam nemají, ženský se obětují a jsou ve vztazích, které nechcete..

➡️mám jinou představu o chlapech

U nás jsou chlapi někdy na ránu, někdy jako malí kluci, jindy mamánci a jindy znají celý svět z gauče, na kterém se válí. Jasný. Ale taky se umí pohnout, berou nás ženy s větším respektem. Tady vidíte indonéské ženy s cizinci. Nevidíte cizinku s balijcem. A já se moc nedivím😅😅😅

➡️kde je víc lidí, je větší nepořádek

Pro cizince jsou připravená ubytování, která mají své kouzlo. Jenomže se na Bali hrne velké množství lidí a tak se buduje a staví. V jednoduchých podmínkách. Ale dokážou to postavit…. No, s technikou v Čechách….. jen tak si říkám, že ti naši stavaři a silničáři žijí v ráji, ale chovají se jako kdyby byli právě teď na Bali😂😂😂
Všude mimo vily pro turisty je binec.
Díky „měkkému a kulatému“ zjistíte, že ani to není problém….

➡️stačí jeden výlet k moři, ranní probuzení, pohled do dálky, zatroubení klasonu, projetá motorka…

A víte, že už to nechcete a ani nemusíte měnit. Že tohle je ráj. Vy jste tím měkkým a kulatým! Nebojujete, jen jste a přijímáte. Stáváte se zase dětmi a vracíte se do jednoduchosti života.

➡️okouzlí vás chutě

Jídlo jakékoliv, nejvíc to jejich. Pálí, ale je naprosto skvělé. Jak to dělají, nevím, ale užívám si to.

➡️úsměv je i tady řešením

Když nevím, směju se. Oni taky. A tak se na sebe culíme a děláme, že si rozumíme. Je to fakt skvělý pocit, díky kterému si nepřipadám jako úplná blbka a dává mi to chuť se naučit tu divnou , krásnou a jak jinak – jednoduchou – řeč, která je taaaak zvláštně zpěvavá.

Díky tomu MĚKKÉMU A KULATÉMU měním své vzyky a omezení, které jsem si pěstovala od školy a tady jsem zjistila, jaká blbost to je.

A tak objevuji:

😅plavání pod vodou – jak já nemám ráda vodu v nose! Ale už není důvod dělat, že plavání na „dámičku“ je super a stačí mi. Chci poznat svobodu při plavání a chci si s vodou život užívat – tedy i s tou slanou, co cáká!

😅ranní cvičení – pohyb jako takový, že i to můžu být já a že to nemusí být jen o tom, že jsem objemná a velká a jsem k smíchu těm štíhlým a vypracovaným, co učí ostatní jak to správně dělat.

😅jazyky se naučím i já – i když všechny mé dosavadní pokusy byly k popukání a NEZANECHALY V MÉ HLAVĚ ANI TU NEJMENŠÍ STOPU👟🦶

A tak každý den plavu pod vodou, učím se jazyk a cvičím, protože v té jednoduchosti prostě není proč odkládat a čekat.

A Bali? Je krásné, syrové, prostě své. Má své klady a zápory. Jako všechno.

Jen je tu okamžitě vidět, když se hrajou hry rozumu. Okamžitě je znát, kde je neupřímnost.

☺️Vždycky si sebou přivezeme i SEBE
☺️Je to tu víc vidět – téměř okamžitě
☺️Neutečete před SEBOU
☺️ANO nebo NE, nic mezi
☺️Musíte přijmout sebe takové, jací opravdu jste

A to za to opravdu stojí. Je to jediná cesta k domovu a je jedno jestli jste na Bali, nebo někde jinde, jen je to tu mnohem viditelnější a rychlejší – teda když chcete 👏☺️🙂🙂🙂

Jarka Matušková
Kouč osobního rozvoje metodou JIH® , autorka metody JIH® Miluji život a propojení fyzického s duchovním směrem do jednoho celku.

Udělej si radost a stáhni si e-book ZDARMA

Přečtí si návod, jak se přiblížit ke svým vysněným cílům a začni dělat jednotlivé kroky třeba ještě dnes.

chci PĚT KROKŮ KE svému ŠTĚSTÍ:

S Tvým svolením Ti budu posílat i posílat i občasné newslettery pro vyladění Tvé energie a informace o všech novinkách a akcích.
Komentáře
  • Vědomý život s Jarkou