Potřebuji udělat tlustou čáru….

Zjistila jsem, že potřebuji udělat tlustou čáru…

Prožila jsem krušný týden, měsíc, půl rok. Roky jdu vstříc lidem, aby se jejich život mohl vyvíjet v lepším světle, pro ně v lepších možnostech. Dělám to proto, aby se jim život poposunul stejně, jako se poposunul mně. Vzniklo mnoho projektů, kterým jsem dala jediný záměr, a to podporu v pochopení, jak vlastně život funguje, proč je to tak, jak to je a co se dá dělat dál.

Včera jsem se podívala přez své rameno a vnímala jsem smutek, hluboký pláč a potřebu se zeptat: „A co já?“a28

Mnoho let pracuji na sobě, cíleně jdu svou cestou a učím se souvislosti. Přicházeli lidé a chtěli vědět, jak to dělám a co dělám a já předávala dál. Dnes, když se podívám přes své rameno, uvnitř mne to pláče a já tak už nechci žít dál.

Pomáhám všem, kteří se obrací s žádostí o pomoc, mnoha lidem zcela nezištně a láskou pomáhám zvládnout krizovky života. Měsíce podporuji svou energií uzdravování mladíka, který po rozhovoru se mnou, kdy jsem chtěla jeho vědomou práci na sobě, zaujal stanovisko, že jsem sekta ( není první, zřejmě, bohužel, ani poslední). I tak se skrze jeho maminku dává podpora při návratu k životu, při operacích. Katastrofický scénář zmaru života v podobě ležícího a nevnímajícího mladíka je odvrácen a zažehnán. Měsíce podpory a ukazování radosti z posunů, měsíce podpory a výsledek nad očekávání. Dodávám odvahu, posiluji vnímání úspěchů, rovnám rodinu, ruším devastaci strachu.

Nedělám si čárky úspěchů, pro mne je důležitý fakt úlevy a obnovení života ve všem, co člověk žije. Když žádám o využití pomocníků na cestě k sobě ve formě kurzů a videí, setkávám se s nevolí a s pocitem, že chci peníze. Už jsem přece za vodou, ne? Lidé přicházejí pro pomoc, ale bojí se, co objevím a co jim řeknu, že se ukáže jejich selhání. I když je to nesmysl, stejně jejich vlastní postoj k nim samotným vybuduje jednoduchý obranný postoj a tím je nenávist ke mně. Jak je to jednoduché!

Vím, proč to tak je, ale už nechci procházet energií nenávisti a osočování , že do nich prostě moc „vidím“!

Ona si za to dokonce říká tak nehorázné peníze!

Jen mobilní operátor ví, kolik mega hodin zaznamenal na mém měsíčním vyúčtování. Než začal platit stejný paušál do všech sítí, můj účet za telefon hluboce přesahoval částky 4000,-. Hodiny hovorů  a rovnání klientů zcela zdarma, jako podpora jejich života a akutních stavů, dovolená s telefonem u ucha (musím říct, že můj muž má svatozář). Záleží na tom, co si kdo představí za nehoráznou sumu.

Včera mi došlo, že já sama nejsem šťastná a necítím radost.

Podporuji svou energií radost druhých, ale já sama necítím návrat z okolí ke mně. Občas mi někdo napíše, že ho moje podpora potěšila, že se mu život obnovil, většinou to tak ale nefunguje. Ti, kterým pomáhám, jakmile příjde úleva, zapomenou, že bylo něco zlé a jdou dál. Je to v pořádku? Někdy se dozvím o kladném vyřešení třeba soudního sporu až po roce, kdy klient dlouze hledá ve svých vzpomínkách, jak to vlastně dopadlo…. Jakmile se ale uděje něco nepohodlného, jsem první v seznamu pro potřeby úlevy a touhy po klidu a vyřešení.

Věřila jsem, že projekty, které vytvořím, pomohou při cestě k lepšímu životu.a35

Chtěla jsem poskytnout návaznost projektů adekvátně pochopení a poznání těch, kteří žádají o pomoc. Napsala jsem několik e-booků, většinu z nich pro podporu poznání. Natočila jsem videa a udělala dva on-line kurzy. Vytvořila jsem pět na sebe navazujících kurzů. Klientům jsem dávala možnost mít na cestě životem podporu. Vytvořila jsem na každý projekt zázemí webových stránek a podporu Facebooku. Měla bych být úspěšná lektorka, úspěšná žena, že? Pracuji přece, připravuji podporu pro své lidi, vedu je k lepšímu životu.

Jsem spoluatorkou metody J.I.H®

Skvělá metoda, která je revoluční v postoji k životu, v obnově, skvěle pomáhá ve zdraví, ve vztazích a v práci. Obnovuje nezávislou cestu životem, nebuduje závislost a jediné, co bylo mým záměrem, je předat schopnost tuto metodu využívat svobodně pro svůj život. Vznikla Škola pro budoucí terapeuty metody J.I.H®. Jenomže jednou ze dvou ingrediencí v JIHu je pravda, opřená o lásku. To je zřejmě ten problém. Lásku chtějí všichni, ale pravda opřená o lásku, to není už tak lákavá ingredience.

Dívala jsem se na těch uplynulých několik měsíců a došlo mi, že už nechci!

Už nechci ustávat naštvanost těch, kteří chtějí pomoc, ale nechtějí slyšet to, co říkám. Už nechci vytvářet další projekty, protože ty vytvořené nikoho nezajímají. Co na tom, že ta samá energie zachraňuje životy, co na tom, že vše tvořím láskou k životu a radostí z toho, že se zase pár lidí bude mít ve svém životě líp. Už nechci přesvědčovat svět o tom, že to, co dělám je opravdu krásná možnost a že to nejsou naučené teorie, ani nestabilní základ v postoji – tak jsem si to přečetla, tak to asi bude fungovat. Už nechci ustávat to, že někoho  s…. a že mám “ brutální“ energii jenom proto, že nechtějí slyšet pravdu a je to nepohodlné, vždyť bych to měla za ně odžít já… Už nechci přijít na schůzku a zaplatit si i to kafe, i když jsem srovnala všechny bolístky a ještě něco navíc.

Podívala jsem se přes rameno…  a uviděla roky pomoci a snad jen jedno pozvání na oběd.

Došlo mi, že tuto jednostrannost už prostě nechci.

Teď sedím a píšu tyto řádky s tím, že chci ukončit všechno to staré, byť staré jen pár měsíců, nebo i týdnů, že potřebuji jinak žít a jinak tvořit. Možná se vám to zdá utažené za vlasy, ale láska chce být sdílená, a to oběma směry. Jednosměrný provoz trvající mnoho let se teď pro mne stal ucpanou pěšinkou a já chci dálnici o dvěstě pruzích.

Možná si klepete na čelo, možná jsem vám dala důkaz mé hamižnosti, nebo namyšlenosti. Pro mne je to uvědomnění, že je na čase vybudovat svobodu a radost z toho, co dělám, protože jsem mnoho radosti předala svou podporou, a teď jí potřebuji sobecky pro sebe.

 

Ať se vám daří vaše aktivity žít v souladu  radosti a nového každý den..

Láskou Jarka

Jarka Matušková
Kouč osobního rozvoje metodou JIH® , autorka metody JIH® Miluji život a propojení fyzického s duchovním směrem do jednoho celku.

Udělej si radost a stáhni si e-book ZDARMA

Přečtí si návod, jak se přiblížit ke svým vysněným cílům a začni dělat jednotlivé kroky třeba ještě dnes.

chci PĚT KROKŮ KE svému ŠTĚSTÍ:

S Tvým svolením Ti budu posílat i posílat i občasné newslettery pro vyladění Tvé energie a informace o všech novinkách a akcích.
Komentáře
  • Vědomý život s Jarkou