Teorie, nebo praxe

Mnoho teoretiků, málo praktikujících

Účast na kurzu, diplom v ruce – záruka kvality

Velmi ráda se inspiruji a potkávám zajímavé lidi. Prošla jsem mnoha kurzy, jedno vím naprosto jistě. Kurz je o získání informací a návodu, vy přidáváte svou aktivitou a používáním v životě to, co vás hluboce přesahuje. Jedině životem zhodnocujete informace, pro které jste si přišli na kurz.

Brouk Pytlík, všude byl a všechno zná

Teoretiků je na světě plno. Odborníků je o něco míň. Jeden od druhého je snadno rozeznatelný. Teoretik toho namluví, na všechno má odpověď a dokáže básnit o řešení hodiny. Málokdy ale dojde na aktivitu, na výsledek teoretické části. Odborník svou aktivitou řeší, výsledek je viditelný, hmatatelný. Může se  ukázat potřeba dalšího řešení, ale i tady se odborník pustí do práce. Neodkládá, rovnou jde k věci.

Kolik kurzů, tolikrát jsem profíkem

Vzdělávání je potřeba, ale také je potřeba poznatky z kurzů odžít, zpracovat a plně využít. Můžeme mít zeď plnou certifikátů, důležité je, aby vždy praxe přinesla i potřebnou zručnost, zkušenost, nikoliv jen teorii.

Vím to ze své vlastní zkušenosti

Ráda se učím nové věci. Velmi ráda se inspiruji a potkávám se s lidmi, kteří už to své odžili a mají díky tomu co předávat. Jdu do nového s tím, že se dané oblasti potřebuji věnovat. Nestačí se jen zúčastnit, potřebuji si být vědomá svého závazku vůči sobě. Vybrala jsem si to pro sebe a plním vše potřebné pro můj rozvoj.

Já jsem to nestihla!

Mám zkušenost z jednoho kurzu. Byl velmi specifický, sešlo se nás osm. Intenzivní týdenní výcvik plný teorie, ale také praktická část. Dva dny před koncem kurzu jsme dostali obsáhlý úkol, který byl časově velmi náročný. Následující den jsme měli nástup v poledne. Seděla jsem nad úkolem od tří hodin nad ránem, dokončila jsem těsně před začátkem další výuky.

To je ale šprt

Byla jsem jediná, kdo úkol vypracoval. Dostala jsem nálepku šprta, ostatní si stěžovali na málo času a hodně povinností v rodině. Na tu hlavní povinnost zapomněli, bylo to jednodušší. Nepochopili, že ten úkol měli udělat pro sebe. Hlavně pro svůj cvik, pro pochopení záludností. Vždyť proto vstoupili do kurzu, který si zaplatili.

Kurz je super pro další posun

Je skvělé mít další informace, je jedno, jestli získáme další diplom. Nejdůležitější je vždy naše JO-AHA aplikovat do každodenního života. Neodkládat, jít rovnou k věci a objevovat změny, které se díky našemu posunu mohou dít. Vývoj je nutnost. Jen nezapomínejme na to, že teorie a praxe k sobě neodmyslitelně patří.

 

Přeji vám kurzy plné JO-AHA, které budete moci aplikovat do vašeho vlastního života.

 

Jarka Matušková
Kouč osobního rozvoje metodou JIH® , autorka metody JIH® Miluji život a propojení fyzického s duchovním směrem do jednoho celku.

Udělej si radost a stáhni si e-book ZDARMA

Přečtí si návod, jak se přiblížit ke svým vysněným cílům a začni dělat jednotlivé kroky třeba ještě dnes.

chci PĚT KROKŮ KE svému ŠTĚSTÍ:

S Tvým svolením Ti budu posílat i posílat i občasné newslettery pro vyladění Tvé energie a informace o všech novinkách a akcích.
Komentáře
  • Vědomý život s Jarkou