Zákon přitažlivosti pracuje v každém okamžiku

Často si mylně myslíme, že zákon přitažlivosti pracuje jen nahodile a doufáme, že je aktivní jen tehdy, když přemýšlíme, nebo chceme něco hezkého, pro nás zajímavého, nebo potřebného.

Když jsem byla ve středním věku, vůbec jsem si nedokázala představit souvislosti mezi mými myšlenkami, postoji a tím, co jsem žila. Měla jsem pocit, že můj život je nahodilost, něco, co já sama nemohu ovlivnit. Chtěla jsem, aby mě ostatní měli rádi a byla jsem závislá na jejich ocenění. Protože ocenění nepřicházelo moc často, tak i já jsem se často cítila zoufale, nemilovaně, za obzorem pozornosti ostatních.

Jak ráda bych znala to, co znám dnes

Považuji za nesmírný dar informaci, že zákon přitažlivosti funguje, je aktivní stále bez ohledu jaké jsou mé myšlenky. Vědět o tom, že si hmotním všechno, do čeho dávám svou pozornost, i to, co si beru za své je dar, který mi umožňuje být si vědoma vlastního vnitřního světa. Je obrovská iluze si myslet, že něco se zhmotní a to další ne. Není to loterie, ani náhoda, ale zcela přirozený běh života, ve kterém se učíme vědomě tvořit vlastní realitu.

V prvním okamžiku mě přepadala panika a beznaděj z toho, že nebudu umět usměrňovat své myšlenky a slova, že nebudu dostatečně bdělá a schopná přemýšlet a mluvit jinak, než doposud. Naštěstí mi došlo, že ani Bůh nepočítá s tím, že se během sekundy stanu odbornicí na myšlení a sílu slova.

Řídím se pár pravidly

  • Není každá myšlenka tak důležitá, abych jí musela dávat pozornost
  • Nechytám se negativních myšlenek
  • Věnuji se tomu, co mě baví a tak nepřemýšlím o blbostech

Sledování myšlenek je během dne tak náročné, že není možné dělat něco jiného. Jakmile si uvědomím, co mi lítá hlavou, zaměstnám ji něčím, co mi dává smysl. Negativní myšlenky nechávám projít bez povšimnutí, nepotřebuji jim dávat pozornost, abych se jich potom nemohla zbavit. Jsou zdrojem strachu a ten v mém životě nemá místo. Raději najdu aktivitu, ve které se moje hlava zaobírá úplně něčím jiným.

Vybírám si, co je pro mě v danou chvíli lepší

Jednoduché pravidlo. Jakmile si uvědomím tok myšlenek, zeptám se sama sebe, co mi který postoj přinese teď a v budoucnu. Když jsem ve strachu z něčeho a dávám do něj svou tvořivou energii, v příštím čase mi přinese další situace, kde se budu klepat strachy. Když z těchto myšlenek odejdu a zaměřím se na něco jiného, potom mi v příštím čase situace plné strachu nebudou přicházet.

Velmi jednoduchá rovnice, která mi dává jasnou informaci o tom, jak se zachovat. Ze začátku to nebyl jednoduchý proces, ale je skvělé vědět, že energie Boha ví, že jsme každý v procesu rozvzpomínání se na Božství uvnitř nás. Stejně tak, jak jsou trpěliví rodiče při našich přešlapech, tak je přívětivá energie Boha v nás.

Krok za krokem k vědomému životu

Všechno chce trpělivost a cvik. Je jasné, že některé situace jsou víc náročné a mít nadhled je ještě náročnější. O to větší radost mám, když se mi rychle podaří celou situaci rozklíčovat a zvolit postoj, který mi v budoucnu přinese to nejlepší možné 🙂

Zákon přitažlivosti
Jarka Matušková
Kouč osobního rozvoje metodou JIH® , autorka metody JIH® Miluji život a propojení fyzického s duchovním směrem do jednoho celku.
Komentáře
  • Vědomý život s Jarkou