…ale já mám telefon jen na volání!

Víte, já mám ten telefon jen na volání, na techniku je u nás manželka!Spiritual business Woman

Když jsem tuhle větu slyšela, šla jsem do kolen!

Mám svého chlapa. Teda mám ho už dlouho, hodně dlouho. Mívám pocit v proudu překrývajících se myšlenek a shodných slov, že obligátní “ Platíš mi pivo“ by nás přivedlo do komunity alkoholiků.

Tak tedy mám toho svého chlapa. Když jsme spolu začínali, psali jsme si dopisy. Aby nám dopisy chodily průběžně, každý den jsme psali jeden. Oba. Každý den na mě ve schránce čekala obálka s neobratným rukopisem, mám je do dneška schované a potutelně se usmívám nad tou dobou.

Na rohu panelového domu stály dvě telefonní budky. Nevolali jsme si, nebylo kam. Neměli jsme doma telefon. I tak šel život dál. Pamatuji se na čas, když jsem se z osady přestěhovala s rodiči do Prahy. Bylo mi 15 a byla jsem pěkně vyjukaná. Jezdila jsem metrem, do školy hodinu a půl. Byla jsem ráda! Nikoho jsem neznala a cesta do školy byla možnost být mezi lidmi. Jednou jsem byla vyslána na pochůzku a musela jsem nahlásit stav mé cesty. Jak já se bála telefonovat! Měla jsem trému jako hrom. Při vytáčení čísla kulatým ciferníkem se mi klepaly ruce a třásl se mi hlas. Dokonce jsem zkomolila své jméno tak, že jsem místo Jarka Hasmanová nahlásila: „Dobrý den, tady Harka Jasmanová“

Neznali jsme mobily, ani internet, datová schránka neexistovala.

Byla jsem přesvědčená, že technický pokrok není nic pro mě. Mýlila jsem se!

Jenomže nikdy neříkejte nikdy.hand-895588_1920

Pochopila jsem ve svém životě jednoduchou věc. Buď půjdu do předu, nebo budu využívat všechny možné výmluvy a prostě zůstanu stát. Spoustu let jsem hledala svou duši, svou podstatu a dávala jsem tomu všechno. Hodiny rozhovorů s Hankou Mokrou, Irenou Brejchovou, spoustu času v knihách, ale také spoustu zkušeností díky „odžívání“ toho, co jsem pochopila. Teorie není nic platná, praxe je to, oč tu běží.

Před časem mi došlo, že potřebuji mnohem víc aktivity dát do svého pracovního rozvoje. Nemyslím tím, že bych se do té doby flákala, ten kdo mě zná, jistě ví, že to není moje parketa:o)) Došlo mi, že miliarda lidí potřebuje pomoc, ale ta miliarda lidí vůbec neví, že jsem schopna tuto pomoc dát. Hledala jsem „hejblátka“ pro svůj výkřik do reality života:„Haló, tady jsem!“ Nevěděla jsem jaká, jen jsem věděla, že musím říkat, co dělám a jaké máme já a moje kolegyně výsledky.

Začala jsem přijímat on-line svět do svého vlastního života, do mé práce.

Vůbec jsem si nedovedla představit, jak to může fungovat v oblasti duchovního rozvoje, práce s energiemi. Vlastně jsem nevěděla, jak to vyjádřit srozumitelně tak, aby mohlo být ostatními pochopeno.

Miluji výzvy, miluji nové učení, miluji objevování.

Pořídila jsem si opravdu chytrý telefon, kvalitní počítač, učitele z oboru on-line světa a vyhlásila útok na moje staré postoje a potřeby se držet hesla „Jsem mimo.“ Sypala jsem si popel na hlavu a pokorně, krok za krokem, objevovala tajemství, které jsem do té doby považovala za Tabu.

Vnímám svět novýma očima.

Mé oči vidí souvislosti mezi velikány tajemného světa komunikace, který není vidět. Stejně jako není vidět moje práce s energiemi. Je to tak stejné. Já otevírám brány do podstaty člověka a jeho prosperity, a učím se používat svět neviditelných možností komunikace on-line světa. Tak samozřejmě využíváme datových přenosů, telefonních spojení, ale přijde nám nepatřičné využití své vlastní energie pro snazší a spokojenější život?

Stejně jak jsem pracovala sama se sebou, využívám intuici v práci s PC, internetem, reklamou, webem, You Tube.

Je to legrace když odložíte strach a krok za krokem přijímáte nové možnosti. Je skvělé, když vás ty mašinky poslouchají a vy objevujete další a další možnosti. Je jasné, že mám někdy pocit, že tohle je prostě moc, že nemám dostatek zkušeností. Potom si znova sednu a učím se dál. Zatím se mi nestalo, že bych to musela vzdát. Vždycky se najde další možnost.

Došlo mi, jak moc jsem se bála tohoto světa.keyboard-621830_1920

 

Jak jsem se zdráhala využívat nových možností, nových technologií, dalšího zviditelnění sebe. Došlo mi, jak bylo pro mě obtížné najít správná slova pro to, co dělám a kdo vlastně jsem. Byla jsem bezradná říct v jednoduchosti tří vět, co dělám a co nabízím. Vnímala jsem ty všechny staré postoje a strachy, co tomu ostatní řeknou, jak pochopí to, co jim chci říct.

Díky mým zkušenostem já sama teď pomáhám ostatním najít svůj vlastní potenciál,

využívat obrovský potenciál on-line světa a jasně formulovat informace o jejich nabídce. Vím, jak se hroutí v beznaději toho, že vlastně neumí najít svou silnou stránku a co je jejich přednost a kvalita. Obnovuji jejich vlastní hodnotu a vidění talentů, kterými jsou obdařeni a pomáhám jim dát tuto zkutečnost do života.

Musela jsem já sama projít cestou k pochopení, že je blbost zdráhat se světa, kde je komunikace tak rychlá, že se nám o tom dřív ani nesnilo a kterou využívá převážná většina našeho okolí. Když vidím reakce a život těch, kteří mi prošli rukama, potom je jasné, že jejich život má nový nádech, nový směr a pořádný šmrnc.

Díky mému novému pomocníku v podobě skvělého pc, kterého jsem dostala od rodiny a přátel k narozeninám, je můj on-line svět ještě zábavnější :o))

Miluji techniku a věřte, že můj telefon není jen na volání :o))

 

 

 

Jarka Matušková
Kouč osobního rozvoje metodou JIH® , autorka metody JIH® Miluji život a propojení fyzického s duchovním směrem do jednoho celku.

Udělej si radost a stáhni si e-book ZDARMA

Přečtí si návod, jak se přiblížit ke svým vysněným cílům a začni dělat jednotlivé kroky třeba ještě dnes.

chci PĚT KROKŮ KE svému ŠTĚSTÍ:

S Tvým svolením Ti budu posílat i posílat i občasné newslettery pro vyladění Tvé energie a informace o všech novinkách a akcích.
Komentáře
  • Vědomý život s Jarkou