Tajemství úspěchu v byznysu i v životě

Úspěch v práci a v životě jsem si nevymodlilaobr20

Je začátek roku a to je vždy čas bilancujeme a hodnotíme, jak se nám žilo minulý rok. Často mi lidé říkají, že mi  podnikání jde rychle k úspěchu, že se rychle učím nové věci, že jsem abnormálně pracovitá. Já mám pocit, že oproti jiným rokům pracuji málo, že jsem málo aktivní.

Kde je tedy pravda?

Roky pracuji sama za sebe a to je moje výhoda. Život mi nadělil kotrmelce a nikdy jsem se nemohla spoléhat na to, že mne můj muž uživí. Zodpovědnost za rodinu jsme měli oba, oba jsme se snažili dělat, co jsme nejlíp uměli. Nebylo to jednoduché, i dnes musím říct, že jsou chvíle, kdy to jednoduché opravdu není. Když jsem byla mladší, hodně času jsem přemýšlela o tom, proč to nejde, když se tolik snažím. Dnes reaguji na přítomnost, řeším akutní, dělám to, co je potřeba a místo hledání, proč to nejde, hledám řešení aktuálního stavu.

Jednoho rána mne to vytáhlo z postele

Před třemi lety mne jednoho rána vytáhla z postele slova, která jsem si musela napsat do diáře, znáte ta prázdná místa v diáři, která chcete určitě během roku popsat těmi nejkrásnějšími plány, nejluxusnějšími zážitky, nebo moudry, ale na konci roku zjistíte, že na to nebyl čas, ani nálada. I já mám vždy nepopsané listy v diáři, mám předsevzetí, že je popíšu těmi krásnými věcmi a zůstávají prázdná. Tenkrát jsem na jeden takový list napsala šest slov, která jsou zkázou tvoření a zdaru. Napsala jsem je, zavřela diář a život šel dál. Za několik měsíců jsem ta slova měla zase v hlavě, zněla pořád a já začala listovat v diáři a našla je! Bylo vidět, jak byly napsány ve chvatu, ale byla tam.

Potřebujeme vědomě tvořit svůj vlastní život!

Žila jsem nahodile, chvilku jsem přemýšlela nad tím, co bylo špatně, potom zase jsem měla hlavu plnou toho, co bude, až se „něco“stane. Posledních pár let jsem se naučila neřešit minulost, do budoucnosti hledět s odvahou a vírou v krásný život. Mnoho lidí tráví ve svých myšlenkách život ve strachu a v obavách z toho, co bylo a co bude a neví, že svou pozorností si tvoří svou realitu. Myšlenky ve spojení s emocemi jsou základním stavebním kamenem toho, co se nám v životě děje. Jenomže my vlastně ani nevíme, nad čím tak usilovně přemýšlíme, chvilku chceme to a za chvilku zase něco jiného, potom se začneme zase hodně bát a potom zase cítíme vinu. To vše se nám potom promítá do našeho života a my máme pocit, že je život na nás pes a je nespravedlivý. On nám jen plní naše přání!

Šest slov proti životu v radosticaught-1013600_1920

Slova v mém diáři byla jednoduchá a prostá a zcela vystihovala emoce, které jsou důvodem našeho nepohodlí. Všechna vystihují náš strach a obavu z nového, ze změny, z toho, co se stane.

NEMŮŽU, NEJDE TO, NEMÁM, CO BYLO, CO BUDE, KONTROLA

Spolehliví zabijáci vašeho života, vašich záměrů a úspěchu. Co se stalo v mém životě?

 

Přijala jsem svou zodpovědnost za své myšlenky a postoje

Místo naučeného „zítra“, jdu a udělám hned, co je potřeba udělat. Místo přemýšlení, co na to ostatní, co si asi řeknou, vypínám mozek a jdu udělat to, co se zdá být těžké v naučených postojích. Když mám tendenci hledat nepohodlí v minulosti, zvědomuji si, jak se mi daří právě teď. Když mám pocit, že nemám čas, uvědomím si, že já jsem tím časem. Stalo se to, že nehodnotím, jeslti se mi chce, nebo nechce, nehodnotím, jestli se mi to podaří, ale věřím, že to dám. Je jedno, o co se jedná, ale svým postojem si prostě nestojím v cestě.

Podařilo se mi hodně věcí

Přijala jsem v klidu to, že jsem hlavní živitel rodiny, protože manžel je v invalidním důchodu a netrápím se tím, beru to jako jasnou věc. Vložila jsem do svého života cestu byznysem, protože jsem se rozhodla dokázat lidem, že používání metody JIH® v pracovní oblasti je stejně efektivní, jako ve zdraví, nebo v pochopení duchovního světa. Během osmi měsíců jsem se stala Perlovou ředitelkou TianDe, což je dvanáctá pozice v bonusové tabulce, díky skvělému týmu a výbornému vedení. Naučila jsem se nestát si v cestě a dělat to, z čeho mám radost a dávat radost z úspěchu druhým.

Vědomé tvoření vlastní realityJak si splnit své sny heart-1013913_1920

Jsou projekty, které jasně vypovídají o možnostech naší mysli, o možnostech hmotnění, které není nahodilé, ale které pomáhá v tom, abychom si nestáli v cestě, když chceme být úspěšní, šťastní a chceme se radovat ze života.

Místo šesti zabijáků je možné využívat nových možností, mysl je tak skvělá, dokáže úplně obrátit život, když jí dobře vyladíme se svou vírou, s nadšením a radostí, potom lze i pohnout pomyslnou horou neúspěchu.

Přeji vám hodně úspěchů bez šesti zabijáků života 🙂

 

 

 

 

Jarka Matušková
Kouč osobního rozvoje metodou JIH® , autorka metody JIH® Miluji život a propojení fyzického s duchovním směrem do jednoho celku.

Udělej si radost a stáhni si e-book ZDARMA

Přečtí si návod, jak se přiblížit ke svým vysněným cílům a začni dělat jednotlivé kroky třeba ještě dnes.

chci PĚT KROKŮ KE svému ŠTĚSTÍ:

S Tvým svolením Ti budu posílat i posílat i občasné newslettery pro vyladění Tvé energie a informace o všech novinkách a akcích.
Komentáře
  • Vědomý život s Jarkou